Tarihin En Ölümcül Savaşçıları

0

Tarih boyunca dünyanın her yanındaki askerler “en ölümcül savaşçı” unvanını elde etmek için yarıştı. Efsanevi bir savaşçı olmak için kas gücü ve kan arzusundan çok daha fazlası gerekiyor. Peki, acaba kimler adlarını tarih kitaplarına yazdırabildi? Tarihin En Ölümcül Savaşçıları…

Ölümcüllüğün en önemli belirleyicisi silahlar. En güçlü askerler bile teke tek mücadelede daha üstün silaha sahip rakiplerine yenilebilir. İster büyük bir savaş ister gizli bir operasyon olsun, en iyi savaşçılar her zaman işe en uygun silahlarla donanmış olmalıdır. Örneğin, popüler teoriye göre Little Bighorn Muharebesi’nde Kızılderili Siyu savaşçılarının Amerikan ordusunu bozguna uğratmasının nedeni, Siyuların daha üstün tüfeklere sahip olması olabilir.

Elbette doğru araçlara sahip olmak kadar doğru taktikleri kullanmak da önemli. İyi planlanmış ve verimli bir şekilde yürütülen bir stratejiyle, sayısal üstünlüğe sahip veya fiziksel olarak daha güçlü bir düşmanı alt etmek mümkün olabilir. Örneğin, Japon samurayları ahlaki değerlere bağlı ve onurlu biçimde savaşmaya ant içmiş savaşçılardır. Samuray ile ninja arasındaki varsayımsal bir dövüşte ninja, sinsice taktikler kullanarak kolayca üstünlüğü ele geçirebilir.

Son olarak, ölümcül bir savaşçı, zafer elde etmek için gereken tutkuya da sahip olmalı. Amacı ister vatanını savunmak ister ganimet elde etmek olsun, amacı olan savaşçılar çok daha tehlikelidir. Örneğin, Haçlı Seferleri sırasında Hıristiyanlarla Müslümanlar dini değerlerini korumak için savaştılar ve inançları uğruna tekrar tekrar savaş meydanlarını doldurdular.

Bu yazımızda, eski çağlardan modern zamanlara kadar yüreklere korku salmış en ölümcül savaşçıları sıraladık. Bir savaşa girilecekse, onların yaşadığı dönemde herkes bu efsanevi savaşçıların yanında savaşmak isterdi.

Tarihin En Ölümcül Savaşçıları

Viking Akıncıları

Zulu Savaşçıları

Ninjalar

Haçlı Şövalyeleri

Roma Lejyonları

⇒ Daha Fazlası Çok Yakında

Kaynak: How It Works

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

G-B0ZQSMMP2T