NASA TV (Canlı)

3

NASA TV Canlı Yayın! NASA, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) uzay programlarını yürüten kurumdur. NASA, “National Aeronautics and Space Administration” ifadesinin kısaltmasıdır. Türkçesi ‘Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’ şeklindedir. Uzay araştırmalarının en önemli kurumlarından biri olan NASA, 1958 yılından bu yana yüzlerce uzay görevini ve programını uyguladı.

NASA TV, günde 24 saat boyunca düzenli olarak programlanmış, önceden kaydedilmiş eğitim ve halkla ilişkiler programları yayınlamaktadır. Ayrıca uzay görevleri kapsamında, etkinlikler (uzay yürüyüşleri, medya röportajları, eğitim yayınları), basın toplantıları ve roket lansmanları gibi bir dizi canlı program yayınlamaktadır.

YouTube video

NASA’nın Kısa Tarihi

Amerika’nın 34. başkanı Dwight David Eisenhower tarafından 29 Temmuz 1958 tarihinde askeri amaçlarla kurulan NASA, 1 Ekim 1958 tarihinden itibaren sivil hayata yönelik faaliyetlere başladı. 1 Ekim 1958’de, NASA’nın, 4 laboratuvarı, 8 bin personeli ve 100 milyon dolarlık bütçesi vardı.

Kaynak: NASA

3 Yorumlar
  1. Hatice diyor

    Çok güzel bilgiler çok beğendim tarihi çok şaşırtıcı geldi

  2. Furkanaq1 diyor

    Harika bir açıklama olmuş elinize salik

  3. saffet diyor

    başarılı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

G-B0ZQSMMP2T