Acil Durum Araçları

0

Kanun kaçaklarını yakalayan, yangınları söndüren ve hayatları kurtaran en son teknoloji geleceğin acil durum araçları karşınızda!

Kanun ve düzeni sağlamak zorlu bir mücadele. Bu yüzden son teknolojinin desteğini almak kaçınılmaz. Gelecek nesil acil durum araçlarının ister kanun kaçaklarını yakalamak. İster yangınları söndürmek, isterse de hayat kurtarmak olsun, işlerini daha iyi yapmaları için teknolojinin geldiği son noktadan oluşan bileşenlere sahip olmaları gerekli.

Acil durum araçlarında insansız hava araçlarından tutun da geleceğin ambulanslarına, yüksek performanslı polis arabalarına kadar oldukça karmaşık ve ileri teknolojiler kullanılıyor. Örneğin Oshkosh Striker itfaiye aracı 142 santimetrelik püskürtücüsü ile metali delip yangının kalbine ulaşabiliyor. Günümüzün ambulanslarının içindeki cihazlar tam teşekküllü bir hastaneyi aratmayacak nitelikte. Bir kaza anında hayat kurtarmaya ve tedaviye kaza yerinde başlamak artık standart olma yolunda.

Striker gibi araçlar verimlilik ve kalitenin geleceği son noktada. Dubai’de polislerin kullandığı süper arabalar gibi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük şehrinde her şey çok büyük ve çok ileri teknoloji ile donatılmış durumda. Yollarda polis arabası olarak kullanılan Lamborghini ve Ferrari’ler görmek sıradan bir manzara.

Günümüzün acil durum müdahale araçları geçmişin araçları ile karşılaştırıldığında onları tarihin tozlu sayfalarına gömüyorlar . İnsansız hava araçları polis dünyasında daha sık kullanılır oldu, suçluları havadan büyük bir keskinlikle takip edebiliyorlar. Stealth Motorcycle adı verilen yeni bir motor ise hem kalabalık mekanlarda hem de off-road da takip işini büyük bir başarı ile hallediliyor.

Acil servislerin tümü günlük rutinlerini daha güvenli, pratik ve daha verimli hale getirmek için uğraşıyor. Bu sayfalarda kamu güvenliği için çalışan bu yeni araçların neler sunduğunu sizlere anlatmayı ve geleceğin acil durum araçlarıyla tanışmanızı sağlamayı hedefliyoruz.

Acil Durum Araçları

• Oshkosh Striker İtfaiye Aracı

• Interceptor Polis Aracı

• Geleceğin Ambulansları

Kaynak: How It Works

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

G-B0ZQSMMP2T