Ekin Çemberleri

0

Basit dairelerden karmaşık tasarımlara uzanan farklı şekil ve boyutlarda ekin çemberleri var. Bu çemberler uzaylılar tarafından mı yapıldı?

Ekin tarlalarının düzleştirilmesiyle oluşturulmuş, ayrıntılı tasarımlara sahip bu dev çemberlerin kökenleri onlarca yıldır tartışılıyor. Bazı insanlar uzaylıların bizimle iletişim kurmak için tarlaları kullandığını iddia ediyor. Bazıları da bunları yapanların, günümüz insanlarını uyarmak için zamanda geri gönderilen insanlar olduğuna inanıyor. Çemberlerin tuhaf bir doğal fenomen olabileceğini düşünenler de var.

Güney İngiltere’de epey büyük çemberler var. Son yıllarda desenler daha da genişledi ve daha ayrıntılı hale geldi. Dünya dışı bir açıklamayı tercih edenler bunların uzay gemileri veya uzaydan gelen görünmez enerji ışınları tarafından yaratıldığına inanıyorlar. Teoriye göre, ekin saplarındaki boğumların şekillerinin değişmesi ve uzamaları, açıklanamayan bir mikrodalga radyasyon kaynağına maruz kalmanın bir sonucu. Ancak ekin çemberlerinin daha bilimsel bir açıklaması var.

Kanıtlarla desteklenen hakim teori, çemberleri insanların yapmış olması. “Çember yapımcıları” (Circlemakers) denilen sanatçı grupları bu çemberleri yaparken gözlemlendi, hatta röportaj da verdiler. İşin püf noktası tarlalara girip çıkarken iz bırakmamak. Bunun için de gece karanlığında çalışıyorlar. Sanatçılar, ekinleri düzleştirmek ve yaratıcı şekiller oluşturmak için uzun bir ip ve tahta levhalar kullanıyor. Çemberleri yapanlar uzaylı olmasa da bazı tasarımlar öyle etkileyici ki onları insanların yaptığına inanmak güç olabiliyor.

Kaynak: How It Works

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

G-B0ZQSMMP2T