Babil Kulesi

0

Babil kulesi efsanenin en güzeli belki de. Büyük medeniyetin büyük inşaası. Bu yazımız bir belgeselden alınmış olup efsanenin farklı açılardan araştırılmasıyla bir puzzle parçası gibi yerine oturmasını sağlayacaktır.

Birçok bilim insanı, Babil Kulesi’nin masalının, insanları Tanrı ile eşit olmaya çalışmamaları konusunda uyarmaya yönelik uyarıcı bir metafor olduğunu öne sürerken, bazı komplo teorisyenleri kulenin gerçekten gerçek hayatta var olduğuna inanıyor.

Bir belgesel filmi, Babil Kulesi’nin Yaratılış Kitabı’na dünya dışı bir dönüş yaptı.

Yaratılış 11: 1-9’a göre, Büyük Tufan’ı takip eden zamanlarda, Nuh’un torunları tek bir dilde konuşan tek bir ülkede yaşıyordu. Kendileri için bir isim yapmak için cennete bir kule ve kule çevresinde bir şehir inşa etmeye karar verdiler.

uzaylı babil kulesi

İnsanların kuleyi dikmesini ve insanlığın Dünya’ya dağılmasını seyrettiği için Tanrı çok sinirlendi.

Birçok araştırmacı, farklı dillerin nereden geldiği sorusuna cevap verdiği için bu masalın kelimenin tam anlamıyla yorumlanmaması gerektiğine inanıyor. Diğerleri, Babil Kulesi’nin var olabileceğini ve Ortadoğu’da bulunan antik dini anıtlar olan zigguratlarla benzer olabileceğini söylüyor.

İncil’de kulenin gerçekte nasıl tahrip edildiğinden bahsedilmiyor, ancak Amazon Prime’ın 2017 belgesel “İncil Komploları”, iddialı projenin Tanrı’nın emriyle hareket eden yabancı bir ırk tarafından kesildiğini iddia ediyor.

“Babil Kulesi, birçok bilgin tarafından bir efsane olduğu söyleniyor” diyor belgesel, Irak’taki eski Babil şehri Borsippa’da bulunan bir dizi silindirin kocaman bir kuleyi birleştirdiğini iddia etti.”

“Bunlar, büyüklükleri ve yanmış taş işçiliğinin kanıtları nedeniyle Babil Kulesi’nin bir parçası olabilir.”

Seri ayrıntılı olarak: “Kulenin Tanrı tarafından tahrip edildiği söylendi, ancak metin aslında bize Anunnaki olarak adlandırılan garip bir uzaylı ırkı olduğunu söyledi.”

Belgesel, “Bu Anunnaki, göklerden geldiği, insanları yönlendirmek için gönderildiği” şeklinde tanımlandı.

“Gittiği zamanlarda onlara melek deniyordu, ama bugün biz onlara uzaylılar diyoruz.”

Annunaki, eski Sümer ve Babil mitlerinde ortaya çıkan tanrılardır. Belgesel onları Nephilim (devler), “Tanrı’nın oğulları” nın (cennete düşmüş melekler olduğuna inanılan varlıklar) ve Dünya’ya Büyük Sel’den önce oturan insan kadınlarının yavruları olarak bağlar.

Yaratılış 6: 1-2’ye göre, “Dünya’da insanlar sayıca artmaya başladığında ve kızları onlara doğduğunda, Tanrı’nın oğulları, insanların kızlarının güzel olduğunu gördü ve onlardan herhangi biriyle evlendiler. ”

Kaynak: Sputniknews.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

G-B0ZQSMMP2T