Woolpitin Yeşil Çocukları

0

Yüzyıllar öncesinde yaşayan iki yeşil çocuğun ( woolpitin yeşil çocukları ) açıklanamayan sırları tarihin bilinmeyen bir fenomenidir. Yeşil çocuklar 1100 tarihinde Kral Stephen döneminde bulunmuştur.

Çocukların biri kız diğeri erkektir. Çocukların tekbir farkı yeşil renkte olmalarıydı. Renklerinin tamamen yeşil renkte olduğunu gören köylüler oldukça meraklanırlar ve dehşete kapılırlar. Ve çocukları kasabaya götürmeye karar verirler. Anacak çocuklar tek bir kelam bile etmezler.

Kimse yeşil çocuklarla iletişim kuramaz. Bunun sebebi ise çocukların farklı bir dil yani bilinmeyen bir dil konuşmalarıydı. Yeşil çocuklarda dikkat çeken diğer özellik ise oldukça bitkin görünmeleriydi. Bunun üzerine çocuklara yiyecek ikram etmişlerdir.

Fakat yemek yeme isteklerinin olmadığı görülmüştür. Daha sonra çocukların sadece çiğ fasulye yedikleri anlaşılmıştır. Çiğ fasulye yemeleri halk tarafından nereden geldikleri kim oldukları daha da merak edilir hale gelmiştir.

woolpitin yeşil çocukları

The Green Children Of Woolpit
The Green Children Of Woolpit

Bu olanlara hiçbir kimse anlam verememiş ve oldukça merak konusu olmuştur. Nereden geldikleri, neden sadece fasulyeyi çiğ yedikleri ve bilmedikleri bir dili konuşmaları oldukça merak uyandırmıştı. Çocuklar sürekli ağlıyorlar ama neden ağladıklarını kimse bulamıyordu.

Rahip William’ın çocuklarda gözlemlediği bir şeyler vardı. Bu da; erkek çocuğunun daima tedirgin ve uyuşuk halde olduğu, kız çocuğunun ise kardeşine kıyasla daha dinç göründüğü ve iletişime daha çok açık olduğudur.

Belli bir zaman sonra kız çocuğu kendisini toparlamaya başlamış ve İngilizce öğrenmeye başlamış. Yeşil olan ten rengi zamanla kaybolmuştur. Yıllar sonra evlilik yapmış ve bu evlilikten bir de çocukları olmuştur.

Bu olaya benzer başka bir olay ise İspanya’da görülmüştür. İspanya’nın Banjos kasabası civarında çalışanlar tarafından bulunan iki yeşil renkli çocuklarda buna benzer bir olaydır. Bu olay hakkında çeşitli varsayımlar bulunmaktadır. Kimileri uzaydan geldiğini kimileri ise kayıp olan bir yer altı şehrinden geldiğini söylemiştir.

Her ne kadar doğaüstü olan bir olay olduğu düşünülse de bilimsel olarak açıklaması somut belgelerle açıklanmıştır. Şöyle açıklamak gerekirse; o dönemlerde bölgede Arsenik yataklarının bulunduğu söylenmektedir.

Ancak işlenip işlenmediği hakkında pek bilgi bulunmamaktadır. Arsenik zehirlenmesi böyle bir etki yaratabilmektedir. Yani benzer olarak yeşil ten renginin alması ve akli dengenin yitirilmesi gibi semptomlar görülebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

G-B0ZQSMMP2T