Ocean Pearl

0

41 metre uzunluğundaki Ocean Pearl, YachtPlus serisindeki süper yatlardan biri. Bu yat, Lord Norman Foster yönetimindeki yedi mimarın 15 ayda tamamladığı tasarım sürecinin ve İtalya’daki Rodriquez tersanesinin teknik hünerlerinin sonucu. Kendi sınıfındaki çoğu yattan daha büyük ve daha lüks, inanılmaz derecede ferah bir okyanus taşıtı.

Ocean Pearl’de bulunan çift 1.044 kW Caterpillar C32 dizel motorlar azami 17,5 knot hıza çıkabiliyor ve normal seyir hızı 16 knot. Yat, bu hızda 2.400 deniz mili menzile sahip. Yakıt tüketimi 12 knot hızda saatte 127 litre. Gövde ve üstyapı, benzersiz hafiflik sağlayan saf alüminyumdan yapılmış. Ocean Pearl’ün deplasmanı tam yükte 205 ton.

Yatta bir bar, salon, havuz, ana kamara, iki VIP kamarası ve iki misafir kamarası gibi lüks olanakların yanı sıra tam entegre bir hesaplama ve aydınlatma sistemi bulunuyor. Ocean Pearl’e güç sağlayan iki adet 86 kW jeneratör var. Bunlar aydınlatma, navigasyon ve iletişim sistemlerinin yanı sıra iki adet CQR çapayı, günde 3.100 litre kapasiteli iki su yapıcıyı ve suya inebilen güneşlenme güvertesini çalışır halde tutuyor.

Kaynak: How It Works

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

G-B0ZQSMMP2T