DeepFlight Dragon (Kişisel Denizaltı)

0

Denizaltılar artık sadece savaşlar ve bilim kurgu filmlerinin tekelinde değil. DeepFlight ‘ın yeni modeli isteyen herkesi denizin derinliklerinde uçurmaya aday. Helikopter ile denizaltı karışımı bir araç olan Dragon, üzerindeki altı pervane ile denizin altında ilerleyebiliyor, dalabiliyor, çıkabiliyor. Kontrollerinin çok basit olması onu aynen bir dron gibi kullanabileceğiniz anlamına geliyor, yani özel bir eğitim almanız gerekmiyor.

Aracın kontrol panelinde yer alan DeepFlight Dalış Yöneticisi aracın derinliğini, batarya tüketimini ve oksijen seviyesini görüntülüyor. Size düşen tek şey kaç metre derine ineceğinizi ayarlamak ve dalma işlemini başlatmak.

1.800 kilogram olan bu aracın saatte 7.4 km/saat hızı ve 120 metre derinliğe inebilme becerileri var.

Araçta kullanılan lityum demir fosfat piller tam şarjla sualtında saat yolculuk yapmanıza izin veriyor Araç o kadar sessiz ki, deniz canlılarını rahatsız etmeden onlara çok yakın mesafeye kadar yaklaşabiliyorsunuz. Karbon kompozitten oluşan basınçlı kabin yolculara güvenli bir denizaltı deneyimi sunuyor. Herhangi bir problem anında bir şamandıra gibi anında yüzeye çıkabiliyor.

Dragon’a sahip olmak ve kullanmak için özel bir eğitim gerekmiyor, ancak oldukça zengin olmalısınız. Zira fiyatı 1,5 milyon dolar! Ama eğer bir yatınız varsa, bir tane de denizaltınız neden olmasın?

Kaynak: How It Works

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

G-B0ZQSMMP2T