Google Asistan

0

Google AsistanAndroid telefonlar için tasarlanmış bir asistan uygulamasıdır. Bu anlamda Appletelefonlarda yer alan Siri ile benzer bir uygulama olduğu söylenebilir. Google tarafından geliştirilen bu yapay zekanın geliştirilme amacı ise öncelikle kullanıcının hayatını kolaylaştırmaktır. Kullanımı oldukça kolay olan bu uygulamanın, Siri kadar popüler olmasının ne kadar zaman alacağı ise merak konusu.

Google Asistan’ı hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlarda kullanabilirsiniz. Uygulamayı cihazınıza yüklemek içinse Google resmi sayfasını, Google Play Store’u ya da AppStore’u kullanabilirsiniz.

Google Asistan’ın geçmişte Türkiye desteği bulunmuyordu. Ancak artık Türkçe dil desteği de mevcut.

Google Asistan Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle durum çubuğundan Ayarlar bölümüne gelin ve hesaplar alanında Google Asistan’ı aktif hale getirin.
  • Telefonunuzun ana ekranındaki Google arama çubuğuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan talimatları sırasıyla yerine getirin.
  • Konum belirleyin ve bu konumu aktive edin.
  • Size gelecek olan uyarı mesajını “Evet, kabul ediyorum” olarak işaretleyin.
  • Bundan sonra Google Asistan uygulamasını sesli olarak da açabilirsiniz. Üstelik kullandığınız uygulamalara güncelleme geldiğinde de Google Asistan sizi bilgilendirecek.

Sesli ve yazılı olarak iletişim kurabileceğiniz Google Asistan’ı siz de hemen ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kaynak: blog.isimtescil.net

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

G-B0ZQSMMP2T