Bilimsel Dizi Önerileri

2

Cosmos: A Personal Voyage (1980)

YouTube video

Cosmos: A Personal Voyage, Carl Sagan, Ann Druyan ve Steven Soter tarafından yazılan, Carl Sagan tarafından sunulan 13 bölümlük belgesel serisidir. Belgesel hayatın kökeni ve kainatın yapısını zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatmaktadır.

MythBusters (2003)

YouTube video

MythBusters, Avustralyalı Beyond Tomorrow Productions tarafından ABD’de Discovery Channel için üretilen bilim efsanelerini test eden bir  televizyon programıdır.

Planet Earth (2006)

YouTube video

Planet EarthBBC yapımı bir doğa belgeseli dizisidir. İlk kez 2006 yılında BBC’de yayınlanan ve 11 bölümden oluşan diziyi David Attenborough seslendirmiştir.

Through the Wormhole (2010)

YouTube video

Through the Wormhole ya da Through the Wormhole with Morgan Freeman, ABD’li aktör Morgan Freeman tarafından anlatılan ABD yapımı bilim belgeselleri dizisidir.

Cosmos: Bir Uzay Serüveni (2014)

YouTube video

Cosmos: A Spacetime Odyssey; Carl Sagan, Ann Druyan ve Steven Soter tarafından yazılan, Cosmos: A Personal Voyage’ın devamı niteliğinde bir belgesel dizidir. Bu belgesel bilim adamlarının çalışmalarını sinematik bir şekilde anlatmakta, kozmostan ve evrenden örnekler vererek uzay-zamanı açıklamaktadır.

2 Yorumlar
  1. Adanalı diyor

    Selamın aleyküm. Çok güzel bir yazı olmuş. Bence adanadaki 01 diziside çok küzel bilimkurgu. Ben ankaralı olsamda kalbim adanada. Ankara’da tanıdığım 2 tane adanalı var ikiz. Onlar sayesinde adanayı sevdim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

G-B0ZQSMMP2T