118 WallyPower

0

118 WallyPower, günümüzde faaliyette olan tüm yatlar arasında estetik açıdan belki de en gelişmiş olanı. Fütüristik ve zarif hatları, yatın tüm işlevlerini ve içindeki mühendislik harikalarını âdeta gizliyor. 36 metrelik boyu nispeten küçük olmasına rağmen güç çıkışı çok yüksek. Bu sayede 60 knot hızda seyredebiliyor. Bu hızıyla daha büyük ve gösterişli yatları geride bırakıyor.

118 WallyPower için enerji çok önemli. Her biri azami 5.600 beygir gücü üreten üç adet DDC TF50 gaz türbinli motor toplamda 16.800 beygir gücüne çıkarak muazzam bir itiş gücü sağlıyor. Bu şaşırtıcı rakam, olağanüstü performans ve menzili mümkün kılıyor: Azami menzili 60 knotta 380 deniz mili, yani yaklaşık 704 kilometre. Monako’dan Paris’e kadar olan mesafe bu kadar. Yatın taşıdığı lüks olanaklar ve ileri teknoloji dikkate alınırsa bu rakam daha da etkileyici hale geliyor.

Yatta altı kişi konaklayabiliyor. İki kişilik ana kamarada büyük boy yatak, iki ayrı banyo ve duvara gömülü LCD televizyon var. İki misafir kamarası da ikişer kişilik. Diğer olanaklar arasında 12 kişilik geniş bir salon, altı mürettebat üyesinin kalabileceği üç mürettebat kamarası, özel tasarlanmış ürünlerle donatılmış bir koridor, hidrolik olarak çalışan bir kıç iskelesi ve yüzme merdiveni, 4,5 metrelik ve 40 beygir gücünde Prestige yat botu ve ona özel garaj, tik güverte kaplaması ve topluca manzarayı izlemek için geniş bir sosyal kokpit bulunuyor.

118 WallyPower’ın ileri teknoloji özellikler arasında ise karbon fiber ve lamine kompozit camdan üstyapı, Technav ses ve titreşim analizi, çoklu interseptör, MedTec hidrolikler, Max Power 450R baş pervaneleri, Frigomar klima, C. Plath Navipilot V HSC otopilot, Furuno GP-80 GPS sistemi, Pathfinder Radome 48 radar, C. Plath cayropusula, Furuno FM-2721 VHF, B&G derinlik ölçer ve rüzgâr araçları yer alıyor.

Barındırdığı yeni nesil teknolojiler 118 WallyPower’ın dünya genelinde dikkat çekmesine yol açtı. Piyasaya çıktığı günden bu yana Ada adlı filmde ve BBC’nin televizyon programı Top Gear’da yer aldı. Bu programda Pagani Zonda adlı süper otomobille yarıştı.

Kaynak: How It Works

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

G-B0ZQSMMP2T